Elektrycznie u Muszelek

Nasze 4 latki miały okazję poznać urządzenia elektryczne, które wykorzystujemy w domu na co dzień. Przedszkolaki samodzielnie próbowały prasować, myć podłogę parownicą, odkurzać, robić tosty oraz laminować. Zwracały szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Poprzez układanie i opowiadanie historyjek obrazkowych, dzieci wiedzą jakie zagrożenia niesie za sobą prąd.

Muszelki pracowały w parach i zespołach, wykonując prace przestrzenne - telewizory a także rozwijały kompetencje matematyczne, klasyfikując i przeliczając produkty znajdujące się w wybranych domowych urządzeniach elektrycznych. Na dywanie do kodowania, Muszelki kodowały obrazki urządzeń elektrycznych. Podczas pracy z instrukcją , dzieci samodzielnie wykonały kolorowe "Lampki". Przedszkolaki bawiły się doświadczając, co znaczy "naelektryzowany balon" i nie mogły uwierzyć, że podnosi włosy a także sam trzyma się ściany.