Muszelki witają Jesień

4 latki w tym tygodniu gromadziły dary jesieni: kasztany, żołędzie, liście, jarzębinę oraz szyszki. Nazywały, segregowały a także poznawały zmysłami i określały jakie są w dotyku, czy pachną? A może je słychać? Dzieci doskonale radziły sobie ze swoimi odczuciami.

Podczas realizacji projektu "Dotknij, poczuj, zobacz", dzieci malowały na mleku, posypywały przyprawami kontury liści a także tworzyły jesienny pejzaż na folii spożywczej. A wszystkie te aktywności pobudzały ich zmysły.

W zabawie matematycznej Muszelki rozwijały umiejętność kodowania. Samodzielnie odczytywały drogę poprzez obrazki darów pani jesieni a także pracowały w parach daltońskich. Na koniec miały okazję narysować - zakodować własną ścieżkę i sprawdzić czy można nią się poruszać.

Dzieci rozwijały także umiejętność orientacji względem własnego ciała a pomogły im w tym listki. W ubiegłym tygodniu urodziny obchodził Bartek. 100 lat nasz solenizanci.