Bezpieczna droga do przedszkola

W minionym tygodniu dzieci z grupy Muszelki utrwaliły wiedzę z zakresu ruchu drogowego. Dzieci spotkały się z ekspertem – ratownikiem medycznym, który opowiedział im o swojej pracy, zaprezentował specjalistyczny sprzęt, a także pozwolił im zwiedzić karetkę pogotowia.

Dzieci poznały podstawowe znaki drogowe, utrwaliły kolory sygnalizacji świetlnej, według instrukcji wykleiły pasy dla pieszych. Aby wiedzę przełożyć na praktykę, Muszelki wykorzystywały każdą okazję do spaceru w okolice przedszkola. Oprócz tematu kompleksowego dzieci świętowały Dzień Kropki - obejrzały bajkę o kropce, ułożyły chronologicznie historyjkę obrazkową,  a także poprzez mieszanie farb tworzyły nowe kolory kropek. Ten tydzień był szczególny dla Daniela, ponieważ w poniedziałek obchodził on swoje 4 urodziny.