Witamy przedszkole - Muszelki

Muszelki w tym roku szkolnym stały się już 4 latkami. Każdy przedszkolak ozdobił swoją muszelkę, która posłużyła w zabawie ruchowej. Nie zabrakło również utrwalenia zasad i stworzenia Nowego Kodeksu Przedszkolaka, którego każdy obiecywał przestrzegać.

Na znak tego dzieci odbijały swoje rączki pomalowane farbą. W parach daltońskich omawiały i nazywały sytuacje oraz uczucia postaci z obrazków. Następnie w ramach współpracy układali razem puzzle oraz dokonywali refleksji oznaczając znaczkiem: dobrze, źle, nie wiem... Nasze dzieci ozdabiały także kamyczki i nazwaliśmy je magicznymi ponieważ będą przypominały o magicznych słowach oraz aby być miłym i pomocnym. Z uśmiechem na twarzy rozpoczęliśmy kolejny etap edukacji.