Jesień w parku i lesie - Muszelki

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy Muszelki poznawały wiadomości dotyczące parku i lasu. Korzystając z pięknej pogody wybrały się na spacer do pobliskiego parku. Obserwowały drzewa i zmieniające kolory liście. Poznały zwierzęta oraz ich zwyczaje, które możemy spotkać w parku. Choć na wycieczki nasze przedszkolaki są jeszcze za małe, udały się w podróż po lesie oglądając film przyrodniczy "Ciekawostki leśne". Zapoznały się z roślinnością oraz zwierzętami leśnymi.

Uczestniczyły w zabawach matematycznych: "Bingo" z użyciem kasztanów, ćwiczyły orientację przestrzenną z wykorzystaniem sylwet zwierząt leśnych a także zbierały grzyby oraz szukały wiewiórek i jeży, tworząc zbiory matematyczne. Nasze Muszelki fantastycznie radzą sobie z określaniem liczby elementów w zbiorach. Poznały borowika i kurki a także muchomora oraz wiedzą, jakie grzyby należy zbierać a jakie omijać z daleka. Dzieci wspólnie wykonały makietę lasu z użyciem naturalnego materiału: szyszek, igieł sosny, a także kasztanów, liści i żołędzi. To był wspaniały i barwny czas.