Zwierzęta egzotyczne u Muszelek

Tematem przewodnim tego tygodnia były zwierzęta egzotyczne. Okazuje się, że Muszelki doskonale znają te zwierzęta z książek, bajek, a nawet widziały je na żywo w zoo. Poszerzyliśmy więc swoją wiedzę na temat miejsc ich zamieszkania poprzez pracę z globusem i film edukacyjny.

Dzieci miały dużo okazji do ćwiczenia pracy z nożyczkami - jednym z zadań daltońskich było wycięcie i złożenie lwa z gotowych elementów, na plastyce ozdabialiśmy papugę kolorową wydzieranką i wycinaliśmy ją. Na matematyce doskonaliliśmy umiejętność przeliczania w zakresie 5 oraz porównywaliśmy, która małpka zajadła więcej bananów, poprzez łączenie bananów w pary. W tym tygodniu dużo tańczyliśmy do piosenek „Dziki taniec” oraz „Idziemy do zoo”.

Swoje urodziny w tym tygodniu obchodził Olek! Jeszcze raz życzymy mu wszystkiego najlepszego i wspaniałych dni w przedszkolu.