Muszelki na wsi

Nasze przedszkolaki przez dwa tygodnie uczyły się jak wygląda życie na wsi. Poprzez obejrzenie filmu edukacyjnego wiedzą , że życie na wsi nie jest łatwe... wiąże się to z wielką odpowiedzialnością... przede wszystkim za zwierzęta, które mieszkają na wiejskim podwórku. Muszelki w zabawie mogły wcielić się w rolę farmera i pozbierać jajka z kurnika, ostrzyc owce, wydoić krowę a także stworzyć błotko dla świnek i pomóc im się "wytaplać".

W zespołach układały w całość obrazki wiejskich gospodarstw, korzystając z instrukcji wykonania zadania. Dzieci uczestniczyły w zabawie tworzenia rodzinek zwierząt, poznając nazewnictwo poszczególnych ptaków i ssaków. Podczas matematycznych zajęć rozwijały umiejętności liczenia oraz segregacji i klasyfikacji przedmiotów- poznały pojazdy wiejskie oraz ich przeznaczenie. W zabawach ruchowych śmiechu i zaangażowania nie było końca.. dzieci ćwiczyły w parach i samodzielnie pokonując przeszkody na platformie z kółkami... koordynacja ruchowa odgrywała tu najważniejszą rolę. Podczas zabaw na podwórku przedszkolnym, Muszelki często zaglądają do naszego ogródka, w którym rosną kwiaty wiosenne: tulipany, szafirki, żonkile a także obserwują wzrastające lilie i dalie.  Postanowiliśmy posadzić także szałwię błyszczącą. Nasza koleżanka Laura A. obchodziła swoje 5 urodzinki. Życzymy wszystkiego najlepszego.