Muszelki - oczekiwanie na wiosnę i Wielkanoc

Muszelki oczekując wiosny poznały jej pierwsze oznaki: wiosenne kwiaty, zwierzęta budzące się ze snu zimowego, a także ptaki wracające z ciepłych krajów. Na pochód z okazji Pierwszego Dnia Wiosny dzieci wykonały transparent oraz marzannę.

Po raz pierwszy dzieci kodowały na wirtualnym dywanie wiosenne kwiaty. Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały przebiśniegi z wacików i rurek do napojów. Dzieci przygotowując się do świąt Wielkanocnych zasiały rzeżuchę oraz owies wielkanocny, codziennie doglądały swoich plonów. Muszelki poznały tradycję wielkanocne na podstawie opowiadań i tablic demonstracyjnych. Dzieci wykonały gniazdka czekoladowe, które przekazaliśmy na kiermasz wielkanocny.

21 marca, poza pierwszym dniem wiosny, świętowaliśmy urodziny Hani i Franka. Wszystkiego najlepszego dla naszych pięciolatków, samych wspaniałych dni w przedszkolu.