Muszelki poznają zimowe krainy

Przez dwa tygodnie Muszelki poszerzały swoją wiedzę o tematykę mroźnych krain: Antarktydę i Arktykę. Dzieci dowiedziały się, gdzie leżą te mroźne krainy, oraz jakie zwierzęta je zamieszkują, a także kim są Inuici i gdzie mieszkają. Podczas zajęć matematycznych, dzieci karmiąc niedźwiedzia polarnego, utrwalały przeliczanie w zakresie 4.

Muszelki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach sensorycznych: przeszły zimową ścieżkę sensoryczną oraz tworzyły sztuczny śnieg i bawiły się nim. W zespołach daltońskich dzieci wykonały makiety zimowych krain. Wg instrukcji daltońskiej namalowały niedźwiedzie polarne przy użyciu widelców. Dzieci spotkały się z ekspertem - Panią Basią z Błękitnego Patrolu, która opowiedziała im, co mają zrobić, gdy spotkają fokę na brzegu morza oraz, co z taką foką stanie się później.