Jesień w sadzie i ogrodzie u Delfinków

Przez ostatnie 2 tygodnie grupa Delfinki poznała owoce i warzywa znajdujące się w sadzie i ogrodzie. Dzieci uczyły się inscenizacji do piosenki "Pani Jesień". Podczas zajęć plastycznych wykonały pracę "Owoce sadu". Z niewielką pomocą nauczyciela zrobiły sok, który bardzo chętnie wypiły. Grupa poznawała nowe smaki i zapachy podczas degustacji owoców, warzyw i domowych przetworów. Podczas zajęć matematycznych tworzyły zbiory.

Delfinki wykonały sałatkę jarzynową, którą chętnie zjadły. W ramach projektu edukacyjnego " Kreatywny Przedszkolak, Kreatywne Dziecko" dzieci interpretowały utwór "Jesień Vivaldiego" przy pomocy jesiennych wstążek z bibuły. Podczas spacerów grupa udała się na kołobrzeski rynek, gdzie obserwowały pracę sprzedawcy raz odwiedziły pobliskie działki.