Miniony tydzień upłynął w grupie Delfinki na dalszym zdobywaniu wiedzy o ekologii i dbaniu o naszą Ziemię. Każdego dnia działo się coś ciekawego. Dzieci poznały Kodeks Młodego Ekologia, który obiecały przestrzegać. U przedszkolaków odbył się także pokaz mody ekologicznej, podczas którego dziewczynki zaprezentowały oryginalne kreacje z surowców wtórnych. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały w parach plakat "Ziemia w naszych rękach".

Na koniec tygodnia dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez pracownika Sanepidu. Pani Elżbieta Kotus wyjaśniła przedszkolakom co to jest ekologia, jak należy dbać o powietrze i wodę, dlaczego segregujemy śmieci. Delfinki włączyły się także w akcję "Sprzątamy dla Polski" - dzieci zaopatrzone w rękawice i worki chętnie pomagały w sprzątaniu terenu parku. Teraz już wszystkie Delfinki wiedzą, których zasad należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne i jak ważne jest zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety.