Delfinki segregują odpady

W tym tygodniu dzieci z grupy Delfinki poznawały tematy związane z dbaniem o środowisko i przyrodę. Utrwaliły informację na temat segregacji śmieci oraz poznały znaczenie słowa recykling. Przedszkolaki poznały symbole jakimi oznakowane są pojemniki na papier, szkło, plastik, metal.

Dowiedziały się także w jaki sposób zużyty papier czy szkło można jeszcze raz wykorzystać. Delfinki wykonały ekologiczny kolaż „Drzewo” z folii bąbelkowej, papierowych rolek, gazet, woreczków foliowych, słomek i butelek oraz miały możliwość chodzić po eko – ścieżce sensorycznej. Na zajęciach plastycznych doskonaliły pracę w zespołach i wykonały według instrukcji daltońskiej własne śmietniki, do których potem segregowały odpowiednio odpady. Delfinki świetnie współpracowały i z wielkim zaangażowaniem oraz radością uczestniczyły w zabawach ekologicznych.