Witaj Wiosno

Pierwszy tydzień wiosny w grupie Delfinki był bardzo kolorowy i wesoły. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania do powitania wiosny. Podczas licznych spacerów szukaliśmy oznak nowej pory roku, dzieci dekorowały suknie Marzanny, brały udział w przeróżnych zabawach ruchowych, nauczyły się piosenek „Marcowe żaby” i „Kogo woła Pani Wiosna?”.

Delfinki dowiedziały się także jaka pogoda jest charakterystyczna dla miesiąca marca i wspólnie wykonały kalendarz pogody. Wszystkie te czynności miały na celu uświadomienie dzieciom jak zmienia się przyroda. We wtorek udaliśmy się na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała nasza grupowa Marzanna. Mamy nadzieję, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zagości u nas na dobre.