Wspólne stworzenie "Kącika Dinozaura"

W minionym tygodniu u Delfinków królowała tematyka związana z dinozaurami. Delfinki przyniosły do przedszkola wiele ulubionych książek o dinozaurach oraz figurki i maskotki, co pozwoliło na wspólne stworzenie "Kącika Dinozaura".

Na zajęciach dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy m.in. jak dinozaury wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły. Przedszkolaki miały także okazję wzięcia udziału w różnych zabawach muzyczno - ruchowych wcielając się w rolę gadów. Z wielkim zainteresowaniem dzieci obserwowały również jak pod wpływem gorącej wody z kapsułek tworzą się piękne, kolorowe dinozaury. Przedszkolaki wspólnie wykonały makietę Parku Jurajskiego, układały dinozaura z rolek po papierze toaletowym, a także w parach wykonały dinozaury z talerzyków. Natomiast w sali gimnastycznej przedszkolaki udały się w podróż do prehistorycznych czasów, gdzie poprzez zabawy i zadania poznawały życie dinozaurów.