Zmysły

W minionym tygodniu dzieciom z grupy "Delfinki" zaproponowano wiele zabaw dydaktycznych rozwijających zmysły. Ćwiczyliśmy wzrok w zabawie "Znajdź różnice". Doskonaliliśmy dotyk w "Dotykowych labiryntach" oraz tworząc sensoryczny dywan, po którym dzieci mogły chodzić.

Delfinki rozwijały również zmysł węchu rozpoznając różne zapachy. Przedszkolaki miały także możliwość odgadywać smaki różnych produktów spożywczych: czy są słone, słodkie, czy też kwaśne oraz segregować jajeczka pod względem wydawanego rodzaju dźwięku. Podsumowaniem tygodnia były zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonały pachnące kwiatki, grzechotki i sensoryczne butelki. Wszyscy z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach i świetnie się bawili podczas "zmysłowych" zgadywanek.