Idzie jesień - grupa Delfinki

W minionym tygodniu Delfinki rozmawiały o oznakach jesieni, a dzięki darom przyniesionym przez dzieci i rodziców, ta kolorowa pora roku zagościła także w naszym kąciku przyrody!

W trakcie zajęć przyrodniczych dzieci uczyły się jak rozpoznawać jesienne dary, łączyły w pary owoce z drzewami, z których one pochodziły. Natomiast podczas zajęć matematycznych Delfinki segregowały dary jesieni, przeliczały je i układały jesienne rytmy. Miały możliwość pracy w grupie, a także w parach, ucząc się współpracy. Jesiennie było też podczas zajęć muzycznych. Dzieci poznały piosenkę "Dwa kasztany", do której to grały na kasztanach, tworząc "kasztankową orkiestrę". W tym tygodniu powstały również pierwsze jesienne prace plastyczne.