Przyszła do nas Pani Jesień

W tym tygodniu poznaliśmy "Dary Jesieni", teraz każdy przedszkolak już wie jak wyglądają kasztany, żołędzie i jarzębina i dlaczego liście zmieniają kolor. Wspólnie przygotowaliśmy kącik jesienny, w którym znalazły się dynie, wrzosy, koszyczki z jabłkami, oraz wspomniane "Dary Jesieni", które przyniosły dzieci wraz rodzicami zebrane podczas spaceru i swoich ogrodach.

Dekoracja kącika przyniosła dzieciom wiele frajdy. Wykonaliśmy piękną prace plastyczną przedstawiającą kontur liścia, który wypełniliśmy bibułą, starannie dopasowując elementy. Zbieraliśmy liście w ogrodzie przedszkolnym potrzebne do przystrajania sali i tworzenia jesiennych ozdób. W kąciku tematycznym pojawiło się też wiele ciekawych gier i puzzli o tematyce jesiennej. Dzieci chętnie się nimi bawią. Jesień to super pora roku!