Ochrona środowiska

Minione dwa tygodnie Muszelki, za pomocą metody projektu, uczyły się o ochronie środowiska. Najpierw dzieci zaplanowały, czego chciałyby się dowiedzieć, a później z różnych źródeł czerpały wiedzę. Dzieci dowiedziały się, co sprzyja, a co zagraża naszej planecie, i jak możemy o nią dbać. Wiedzą, jak odpowiednio segregować śmieci. Zagospodarowały mobilną szklarnie sadzać w niej sałatę, pomidorki i seler.

Poznały nowe słowo – recykling oraz jego znaczenie. W grupie Muszelek odbył się dzień bez zabawek – z Sali zniknęły wszystkie zabawki, a w zamian pojawiły się samodzielnie wykonane z kartonów, rolek po papierze, nakrętek i innych materiałów. Dzieci stworzyły własny Kodeks Małego Ekologa i obiecały go przestrzegać. Jako zwieńczenie tematyki ochrony środowiska Muszelki wzięły udział w akcji "Sprzątamy dla Polski" i posprzątały teren przy przedszkolu.