Wiosna... ach to Ty - Muszelki

Dzieci w grupie "Muszelki", powitały wiosnę pochodem wraz z innymi przedszkolakami 21 marca. Jednak wiedziały jak ją rozpoznać... Maluszki słuchały wierszy i opowiadań na temat oznak wiosny: bazie, przebiśniegi, krokusy a także przylatujące do Polski - bociany. Muszelki zrozumiały także przysłowie: "W marcu jak w garncu" na podstawie zabaw ruchowych "Marcowa pogoda" a także nazywania różnych zjawisk pogody słuchając wiersza: "Marcowa pogoda" B. Formy.

Pracując w parach oraz zespołach układały rytmy pogodowe, często właśnie takie rytmy obserwujemy w naszej marcowej pogodzie, a także wykonały wielkie garnki z pogodą. Rozwijały zdolności plastyczne podczas ozdabiania plasteliną bazi, malując farbami bociana, wykonując żabę techniką naklejania a także stworzyły piękne motyle z rolek papierowych. Nasi mali przyrodnicy posadzili w klombie przedszkolnym kwiaty cebulkowe, teraźniejsze oraz takie, które będą mogły nas cieszyć latem. Muszelki poznały cykl rozwojowy oraz budowę tulipana. Wykonały także pracę według instrukcji,ćwicząc samodzielność i logiczne myślenie. Dwa tygodnie wiosenne metodą projektów, zaspokajały dzieci odpowiedziami oraz poszukiwaniem wiedzy z różnych źródeł na pytania związane z wiosną. Temat wiosny zakończył się spotkaniem z rodzicami podczas Dni Otwartych - tworzenie wiosenno - wielkanocnych wazonów oraz malowanie i ozdabianie jajek według pomysłu dzieci. To był piękny czas.