Muszelki poznają świat dinozaurów

Dzieci z grupy Muszelki cały tydzień omawiały temat związany z życiem dinozaurów. Poznały ich nazwy, zwyczaje, rodzaje … a także historię wyginięcia. Towarzyszyło dzieciom wiele aktywności plastycznych, ruchowych a także poznawczych. Największym zaskoczeniem dla dzieci była zabawa eksperymentalna: Wulkan z użyciem sody i octu a także barwników.

Następnie zabawa w paleontologa - szukanie kości ukrytych w piasku i układanie ich na szkielecie dinozaura. Dzieci pracowały w zespołach, tworząc szkielety z rolek papierowych, współpracując i odwzorowując je na dywanie. Muszelki ćwiczyły sprawność ruchową w sali i na sali gimnastycznej, gdzie przeniosły się w świat dinozaurów. Wszelkie doznania świetlne, dźwiękowe, dotykowe sprawiły dzieciom wiele radości.