Urządzenia domowe

W tym tygodniu Muszelki poznawały urządzenia domowe. Głownie omawialiśmy te, które potrzebują prądu aby mogły spełnić swoje przeznaczenie. Obejrzeliśmy ciekawą bajkę edukacyjną "Co to jest prąd?" i nasze Muszelki już wiedzą, że nie wolno samodzielnie korzystać z urządzeń elektrycznych.

Po wstępnym omówieniu urządzeń, maluszki wybrały się na wycieczkę do Media Ekspert, sklepu z wieloma urządzeniami elektrycznymi ..i nie tylko. Podczas zajęć, dzieci kształtowały kompetencje matematyczne poprzez klasyfikowanie przedmiotów i umieszczanie ich w odpowiednich urządzeniach. Wykonały także pracę plastyczną "Pralka", według instrukcji - poradziły sobie znakomicie. Muszelki przygotowując się do Świąt i spotkania z rodzicami w przedszkolu na malowaniu pierniczków, postanowiły upiec pierniki w przedszkolnym piecu. Samodzielnie wyrabiały ciasto, wykrawały foremkami kształty i układały na blasze- prawdziwi cukiernicy.