Jesteśmy bezpieczni na drodze

Ten tydzień minął nam pod znakiem bezpieczeństwa na drodze. Dzieci dowiedziały się, jakie zasady panują w ruchu drogowym, poznały znaki drogowe i sygnalizację świetlną. Po raz pierwszy wybraliśmy się na spacer poza teren naszego przedszkola. W trakcie spaceru przełożyliśmy wiedzę teoretyczną na praktykę.

W tym tygodniu obchodziliśmy również Dzień Kropki - jest to dzień kreatywności, odwagi i zabawy. Muszelki wysłuchały bajki o kropce, a także wykonały aż dwie prace plastyczne, ćwicząc przy tym motorykę małą – indywidualnie wyklejały plasteliną kropkową sygnalizację świetlną, a w zespołach dowolną techniką malarską wypełniały dużą kropkę. Nasze Muszelki świetnie pracują zarówno w grupie, jak i indywidualnie.