Dzień adaptacyjny w Grupie Muszelki

Panie powitały dzieci w progu przedszkola w bardzo morskim klimacie, przebrane za Syreny morskie, dzieci losowały znaczki do szafki, które ukryte były w przygotowanych specjalnie muszelkach aby jak najbardziej przybliżyć nazwę grupy do której będą uczęszczać.

W sali również nie zabrakło morskiej scenerii, która była dla dzieci jak i rodziców miłym zaskoczeniem, a mianowicie nawiązywała do nazwy grupy "Muszelki". Każde dziecko zostało powitane indywidualnie piosenką na powitanie i mogło dzięki temu poczuć się bardzo wyjątkowo. Na dzieci czekały między innymi zabawy z chusta animacyjną i balonami, zabawa orientacyjno - ruchowa gdzie odszukiwały swoja parę, a tym samym mogły bliżej poznać swoich kolegów.

Zabawy odbywały się przy piosenkach o morskiej tematyce, między innymi do piosenki "Zaczarowana muszla", "Sztorm". Nie zabrakło czasu na swobodna zabawę, gdzie maluszki mogły pobawić się w kącikach tematycznych, a rodzice w tym czasie otrzymali wskazówki jak pomóc dziecku w adaptacji. Po uczestniczeniu w zajęciach adaptacyjnych i wspólnych zabawach rodzice mogli zrobić zdjęcie swojemu dziecku na tle scenerii, by zapamiętać ten dzień na długo bo to bardzo ważne wydarzenie i przeżycie w życiu każdego zarówno dziecka jak i rodzica.

Podczas spotkań rodzice otrzymali wskazówki, jak pomóc dziecku w adaptacji . Zajęcia przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze aby dzieci czuły się bezpieczniej i odważniej gdy stawią czoło, nowej i trudnej dla nich sytuacji.