Ostatni tydzień poświęcony był tematyce "zwierząt domowych". Poznaliśmy wygląd, nazwy i gatunki zwierząt domowych. Wykonaliśmy prace plastyczne "żółwia z folii bąbelkowej" wykorzystując do tego materiały wtórne oraz zbiorową pracę "Papugę ", której ogon tworzyły odciski dłoni dzieci pomalowanych farbą plakatową. Muszelki miały mnóstwo frajdy.

W piątek odwiedził nas "Pan żółw Dino" dziewczynka z naszej grupy zechciała pochwalić się swoim zwierzątkiem. Łucja przedstawiła nam zwierzaka i opowiedziała o jego potrzebach. Dzieci natomiast, przyniosły zdjęcia swoich pupili i pochwaliły się nimi, opowiedzieli o nich całej grupie. Wszyscy słuchali z zainteresowaniem.

W tym tygodniu, również zagościł u nas, na stałe nasz grupowy zwierzak Czesio- rybka welonka, o którą będziemy wspólnie dbać i pielęgnować. Dzieci będą uczyć się szacunku do zwierząt i odpowiedzialności za żywą istotę. W tym dniu wyklejaliśmy wizerunek rybki, przy pomocy plasteliny i guzików przyniesionych przez dzieci. Były to wspaniałe ćwiczenia doskonalące motorykę małą i ćwiczenia manualne.