W tym tygodniu poznaliśmy zwierzęta wiejskie, ich nazwy, wygląd, rodziny, co jedzą, gdzie mieszkają, jak nazywają się osobniki młode i dorosłe.

Nauczyliśmy się wiersza "Co słychać na wsi?" Wandy Chotomskiej. W wierszu naśladowaliśmy odgłosy zwierząt, były to wspaniałe ćwiczenia dźwiękonaśladowcze, które podobały się dzieciom. Wykonaliśmy własny grupowy kurnik, w którym każdy zamieścił swoją własnoręcznie pokolorowaną kurę.

Podczas zajęć matematycznych tworzyliśmy zbiory i rodzinki zwierząt i przeliczaliśmy zwierzęta. W czwartek z okazji "Dnia ziemi" podczas zajęć plastycznych stworzyliśmy "Krowę" z materiałów wtórnych ucząc się wykorzystywać produkty, które często lądują w koszu.

Nauczyliśmy się piosenki "Dziadek fajną farmę miał" dzieci chętnie śpiewały i naśladowały zwierzętarnia wiejskie. Zabawą w kole która najbardziej spodobała się dzieciom była "Rolnik sam w dolinie".

Dużym powodzeniem cieszyła się zagroda ze zwierzętami, w której znajdowały się figurki zwierząt jak i własnoręcznie wykonane zwierzęta z butelek, kubeczków itp. W tym tygodniu dopisywała też pogoda na zewnątrz, więc nie zabrakło spacerów i zabaw w ogrodzie przedszkolnym. Tydzień uważamy za udany i pełen nowych odkryć!