W związku z 76. Rocznicą walk o Kołobrzeg i zaślubin Polski z Morzem w Kołobrzegu, Muszelki w miniony tydzień zdobywały wiedzę o swoim mieście.

Poznały symbole, zabytki i historię naszego miasta Kołobrzeg. Odbyliśmy wycieczkę w okolicy przedszkola poznając różne miejsca tj. liceum im. Michała Kopernika, stadion piłkarski jak i aleję platanów która jest pomnikiem przyrody.

Podczas zajęć plastycznych wykonaliśmy pracę pt. "Latarnia w Kołobrzegu", która jest najbardziej charakterystycznym zabytkiem w naszym mieście.

Na zajęciach przyrodniczych stworzyliśmy własny ocean w słoiku, samodzielnie wsypując piasek i ozdabiając słoik fikuśnymi rybkami.

Poznaliśmy piosenkę "Hej me Bałtyckie morze!" zapoznając się z pieśniami marynarzy- Szantami.

Teraz każdy przedszkolak już wie jak nazywa się jego miasto - KOŁOBRZEG.