Wiosenne przebudzenie u Bursztynków

Dzieci z grupy Bursztynki przez ostatnie dwa tygodnie, wzbogacały wiedzę na temat zbliżającej się wiosny. 21 marca powitały Panią Wiosnę pochodem wokół przedszkola z grzechotkami, kwiatami i w pięknych kapeluszach.

Poznały nazwy wiosennych kwiatów. Rozwijały zdolności plastyczne podczas wykonania pracy plastycznej "Przebiśniegi" z wykorzystaniem waty, oraz " Bocian" z użyciem kolorowych papierów. Śpiewały piosenkę "Maszeruje wiosna". Grupa przygotowała kącik wiosenny: omawiała etapy rozwoju rośliny, poznała niezbędne warunki do rozwoju rośliny, sadziły cebulki kwiatów: hiacynt, żonkil, krokus, tulipan. Dzieci poznały znaczenie przysłowia "W marcu jak w garncu". Opisywały zjawiska pogodowe oraz założyły przedszkolny kalendarz pogody. Chętnie uczestniczyły w wiosennych zabawach wiosennych, w sali jak i na zewnątrz m.in "Kaprysy pogody", "Ptaszki do gniazd", "Motyle i kwiaty". Pracując w parach wykonały eksperyment wiosenny farbowanie białego tulipana z wykorzystaniem barwników. Podczas zajęć matematycznych kontynuowały rytmy oraz uczyły się kodowania.