Sensoplastyczne szaleństwa

Podczas dni daltońskich panie z grupy Bursztynków przygotowały dla dzieci z całego przedszkola zabawy sensoplastyczne. Przedszkolaki pracowały w zespołach. Za pomocą instrukcji oraz przepisów wykonywały różne masy: piasek kinetyczny, piankolinę, kolorowe farby, którymi mogły malować za pomocą makaronu oraz balonów, tworzyły i malowały kolorową pianą oraz odgadywały co znajduję się w balonach sensorycznych.

To było ciekawe doświadczenie i niesamowita zabawa. Celem sensoplastyki jest wspieranie rozwoju umiejętności radzenia sobie z własnymi emocjami oraz zdolności do współpracy, porozumiewania się z innymi i działania w grupie. Służy temu specjalnie przygotowana przestrzeń oraz uruchamianie procesów twórczych.