Mikołaj tuż, tuż

Nareszcie nadszedł grudzień! W odliczaniu do Świąt Bożego Narodzenia pomaga Bursztynkom kalendarz adwentowy. Każdego dnia na dzieci czeka jakieś zadanie, a otwieranie woreczka wywołuje wiele radości i emocji. Rozpoczęliśmy także przygotowania do wizyty Mikołaja.

Dzieci bardzo chętnie nauczyły się piosenki "Co przyniesie Mikołaj?" i wierszyka "Dziękujemy Mikołaju", które będą mogły zaprezentować przed Mikołajem. Dokładnie omówiliśmy wygląd Mikołaja i na podstawie tego Bursztynki wykonały przepiękny portret Mikołaja, próbując jak najwierniej go odwzorować. Podczas zajęć wykonaliśmy wspólnie list do Mikołaja - dzieci najpierw wycinały wymarzone prezenty, a następnie wklejały je i ozdabiały list. Ważnym i smakowitym zadaniem tego tygodnia było upieczenie ciasteczek dla Mikołaja. Aby naszą salę wypełnił mikołajkowy klimat ubraliśmy również choinkę.