Zajęcia adaptacyjne w grupie Bursztynki

Moment przekroczenia przez dziecko progu przedszkola jest niewątpliwie ważnym wydarzeniem w życiu całej rodziny, dlatego też udział w zajęciach adaptacyjnych, zapoznanie z paniami, salą, zabawkami i innymi dziećmi jest doskonałą okazją do budowania poczucia bezpieczeństwa w nowych warunkach.

W przedszkolu Miejskim nr 4 "Ocean przygód" w Kołobrzegu odbyło się spotkanie adaptacyjne dzieci 3 - letnich w grupie "Bursztynki". Jak sama nazwa placówki wskazuje tematyka zajęć związana była ze światem morskim. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Na początku panie bardzo życzliwie przywitały się z dziećmi oraz rodzicami piosenką "Witam was", a do wspólnej zabawy zaprosiła ich pacynka - rybka "Bursztynka", która towarzyszyła im przez cały czas.

Dzieci w pięknej scenografii morskiej aktywnie uczestniczyły w następujących zabawach: kołysały i tworzyły fale oraz podrzucały balony z motywem morskim na chuście animacyjnej, łowiły rybki za pomocą wędki, brały udział w zabawie ruchowo - naśladowczej do piosenki "Morze Bałtyckie" oraz uczestniczyły w zabawie z elementem rzutu "W paszcze rekina".

Niewątpliwie największą atrakcją dla przedszkolaków było odszukanie za pomocą słomki niespodzianki ukrytej pod morskim piaskiem, którą był medal "Dzielnego przedszkolaka". Przedszkolaki miały również okazję do samodzielnej zabawy z innymi dziećmi. Na zakończenie każde dziecko otrzymało balonika oraz kolorowankę z motywem morskim.