Owoce egzotyczne

W tym tygodniu naszym tematem były owoce egzotyczne. Mieliśmy okazję dotknąć, powąchać oraz spróbować owoców, których niestety nie spotkamy w naszych ogródkach. Posmakować mogliśmy między innymi: ananasa, banana, mango, kiwi, kaki, figę, granat. Próbowaliśmy również cytrynę, która jak się okazało nie każdemu przypadła do gustu, jak inne egzotyczne owoce.

Zapoznaliśmy się z wartościami odżywczymi, jakie dostarczają naszemu organizmowi owoce. Wszystkie kolejne zabawy podczas pobytu dzieci w przedszkolu dotyczyły naszych egzotycznych owoców. Były to zabawy ruchowe ze śpiewem, z tańcem, a także zabawy dydaktyczne. Bursztynki wykonały piękne ananasy z szyszek oraz na zakończenie Nasze maluszki przygotowali zdrowe, pyszne, owocowe szaszłyki. Te zajęcia były bardzo ciekawe i smaczne, wzbudziły w nas dużą ciekawość smaków, które może już niedługo zaspokoimy innymi, nieznanymi nam jeszcze owocami.