Meduzy witają lato!

Ostatnie tygodnie w przedszkolu poświęciliśmy letnim smakom i zapachom, letnim podróżom, kolorom, owocom i letniej pogodzie. Podczas zajęć dzieci poznały sposób przygotowania bardzo prostej lemoniady. Przygotowanie napoju rozpoczęliśmy od umycia rąk i owoców, a następnie wyciskania soku z cytryn oraz pomarańczy. Kolejnym etapem było wymieszanie soku z wodą wraz z niewielką ilością miodu i dodanie listków mięty. Kiedy wszystkie składniki zostały połączone, nastąpił najprzyjemniejszy czas - degustacja….. mniam, lemoniada była przepyszna!

Meduzy poznają zawody

W minionym tygodniu dzieci z grupy Meduzy poznawały specyfikę pracy różnych zawodów i dowiedziały się, że każdy jest bardzo potrzebny. Odwiedziła nas mama Szymona, która opowiedziała dzieciom o zawodzie lekarza laryngologa. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą i z wielkim zaciekawieniem oglądały rekwizyty niezbędne do tej pracy. W środę wybraliśmy się do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu, gdzie dzieci miały możliwość poznać pracę strażaków z bliska.

Meduzy na sportowo: Majowe odkrycia na wiosennej łące

Grupa Meduz w maju była bardzo aktywna. Dzieci uczestniczyły w zajęciach ruchowo - gimnastycznych. Dzięki pięknej pogodzie zajęcia odbywały się również na świeżym powietrzu, co sprawiało meduzom wiele radości. Dzieci mogły się wiele nauczyć od zaproszonych gości, którzy wprowadzili dzieci w świat sportu i rywalizacji fair play, a przy tym zapewnili dzieciom świetną zabawę.

Meduzy dbają o środowisko!

Obchody Dnia Ziemi Meduzy rozpoczęły w tym roku od wspólnego spotkania z Panią Prezydent Anną Mieczkowską w Urzędzie Miasta, a następnie wzięły udział w pogadance, którą przeprowadziła p. Edyta Buszac z Wydziału Ochrony Środowiska. Podczas spotkania dzieci mogły sobie utrwalić podstawowe zasady ekologii. Przypomniały sobie jak i dlaczego należy segregować śmieci oraz jakie niebezpieczeństwa ekologiczne zagrażają naszej planecie.