Welonki w prehistorycznej erze dinozaurów

Kolejny tydzień w grupie Welonków był fantastyczną przygoda, podczas której nabyły wiele informacji na temat życia prehistorycznych gadów. Tydzień rozpoczęliśmy od przeniesienia się do okresu triasu, gdzie w specjalnie przygotowanym otoczeniu, dzieci pokonywały tor przeszkód, słuchając ciekawych opowieści.

Dzień Babci i Dziadka u Welonków

W zeszłym tygodniu Welonki rozmawiały o Dniu Babci i Dziadka. Dzieci poznały zabawy ich dziadków takie jak "Mam Chusteczkę Haftowaną" czy "Juli Juli Janko Dzieci". Welonki ćwiczyły również koordynację wzrokowo- ruchową podczas wyścigów drużynowych z herbatką.

Zabawy karnawałowe Welonków

Karnawał to czas wspaniałej zabawy, wiedzą o tym Welonki, które przez cały tydzień wspaniale się bawiły. Eksperymentowaliśmy z farbami, zamieniliśmy się w klaunów, którzy wszystkich rozśmieszają, uczyliśmy się dodawania i odejmowania na balonach.

Welonki w kosmosie

Zeszły tydzień był fascynującym przeżyciem dla dzieci, gdyż poświęciliśmy go dla omawiania tematu: "Welonki w kosmosie". Dzieci poznały Układ Słoneczny i planety w nim wirujące. Miały okazje obejrzeć film dokumentalny na temat lotów w kosmos, a następnie wykonały własną "eko-rakietę".