Urządzenia domowe

W tym tygodniu Muszelki poznawały urządzenia domowe. Głownie omawialiśmy te, które potrzebują prądu aby mogły spełnić swoje przeznaczenie. Obejrzeliśmy ciekawą bajkę edukacyjną "Co to jest prąd?" i nasze Muszelki już wiedzą, że nie wolno samodzielnie korzystać z urządzeń elektrycznych.

Przygotowanie do zimy zwierząt i ptaków

W minionym tygodniu dzieci z grupy Muszelki dowiedziały się, jak dzikie zwierzęta i ptaki radzą sobie zimą, i w jaki sposób możemy im pomóc, aby żyło im się lepiej. Dzieci podczas zabaw wczuwały się w role zwierząt gromadząc zapasy na zimę i szukając dla siebie domku.

Muszelki w świecie bajek i baśni

Muszelki w tym tygodniu rozmawiały na temat bajek i baśni. Trzy latki zostały zapoznane z baśniami takimi jak: Brzydkie Kaczątko, Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia na podstawie książek. Dzieci przyniosły również swoje ulubione książeczki z bajkami z domu, które prezentowały przez całą grupą.

Nauka o Polsce

W minionym tygodniu Muszelki uczyły się o Polsce. Dzieci poznały symbole narodowe: godło, flagę i hymn, a także dowiedziały się, jakie są barwy narodowe. Z zainteresowaniem wysłuchiwały legend polskich: "O Lechu, Czechu i Rusie", "O Warszawskiej Syrence" i "O Smoku Wawelskim".