Dzisiaj w przedszkolu gościliśmy Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Korzystna Goście w ciekawy sposób przybliżyli dzieciom specyfikę swojej pracy, zaprezentowali sprzęt oraz omówili, kiedy należy wezwać straż i przypomnieli przedszkolakom numer alarmowy 112. Na koniec dzieci miały mokrą niespodziankę.

23 czerwca w naszym przedszkolu odbyła się jedna z ważniejszych uroczystości a mianowicie zakończenie roku szkolnego i pożegnanie 6-latków. Neonki zaprezentowały swój program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek od młodszych kolegów i koleżanek.

Dzieci z grupy Welonki cieszą się latem, wesoło razem się bawią, spędzają czas na świeżym powietrzu. Utrwalają także zasady bezpieczeństwa podczas różnorodnych spotkań.

W minionym tygodniu z Meduzami rozmawialiśmy o nadchodzących wakacjach. Dzieci opowiadały gdzie by chciały pojechać ze swoimi rodzicami i co będą robić przez całe wakacje. Malowaliśmy farbami góry, morze, jezioro i wiemy już co robić, aby czuć się bezpieczni nad wodą i w górach.

Lody, lody dla ochłody… Żółte, jak promienie słońca. Słodkie, zimne, z orzechami, z polewą lub dodatkami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w pomyślność festynu "Na powitanie lata".

W czwartek 22 czerwca, w naszym przedszkolu odbył się festyn z okazji powitania lata. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Niektórzy udali się do słodkiej kawiarenki, inni na pyszną kiełbaskę z grilla i hot-dogi.

W ostatnich tygodniach Neonki poszerzały swoją wiedzę na temat nadchodzącej pory roku, jaką jest lato. Na zajęciach plastycznych wykonały żaglówkę z papierowych foremek i kolorowych słomek. Ponadto Neonki spędzały dużo czasu na świeżym powietrzu, bawiąc się na placu zabaw oraz spacerując w okolicy przedszkola.

15 maja w naszym Przedszkolu mieliśmy zaszczyt gościć Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Dalton, Panią Katarzynę Dryjas. Od 01.09.2021r. Rada pedagogiczna Przedszkola Miejskiego nr 4 przy wsparciu Rady rodziców i ich akceptacji, realizowała założenia Planu daltońskiego.

Muszelki w ostatnich tygodniach obchodziły swoje święto: Dzień Dziecka. Z tej okazji Maluszki bawiły się w sali zabaw "Piotruś", wybrały się na lody do "Odlodowa" oraz miały okazję na przejażdżkę kolejką. Kolejny tydzień Muszelki poznawały różne dyscypliny sportowe. Odwiedziliśmy widownię basenową i poznaliśmy style pływackie, następnie udaliśmy się na stadion im. M Barty i dzieci mogły spróbować swoich sił, biec po prawdziwej bieżni. Okazało się, że rosną nam prawdziwi biegacze.

W minionym tygodniu przedszkolaki poszerzały swoją wiedzę na temat nadchodzącej pory roku - dzieci dowiedziały się, że latem zwykle jest słonecznie, świeci gorące słońce, czasem może się zdarzyć burza a innym razem zobaczymy na niebie tęcze. Delfinki bawiły się kolorami lata tworząc lody z papieru oraz barwną lodziarnię.

W minionym tygodniu podczas zajęć rozmawialiśmy o świecie sportu, dyscyplinach sportowych i właściwej postawie. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych, ćwiczeniach porannych oraz planowanych zajęciach gimnastycznych. Przedszkolaki na karcie pracy łączyły sportowców z miejscami, w których ćwiczą i nazywały wybrane dyscypliny oraz kolorowały flagę olimpijską.

Ruch to bardzo ważny element w życiu każdego człowieka, a już w szczególności w życiu dziecka. Nasze Delfinki w minionym tygodniu rozwijały swoją sprawność fizyczną, poznały dyscypliny sportowe  oraz z zaangażowaniem uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach ruchowych. Gościnnie była u nas również ciocia Wiola, która zaprezentowała dzieciom dobok, swoje medale oraz pokazała kilka ćwiczeń.

Spacery, zabawy na świeżym powietrzu, zabawy ruchowe i ćwiczenia gimnastyczne w naszym przedszkolu mają szczególne znaczenie, ponieważ związane są z wszechstronnym rozwojem naszych przedszkolaków. Neonki uczyły się zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu oraz kształtowały swoją sprawność ruchową.

W ostatnim tygodniu, grupa Bursztynki, zapoznała się z dyscyplinami sportowymi. Bursztynki brały udział w zawodach sportowych na przedszkolnym podwórku. Uczyły się zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu, zdrowej rywalizacji według zasad "fair play" oraz kształtowały swoją sprawność ruchową. Były zaskoczone tym, że nasza Pani Wiola uprawia Taekwondo.

1 i 2 czerwca dzieci z grupy Bursztynki celebrowały Dzień Dziecka. 1 czerwca bawiły się na sali zabaw "Piotruś" , gdzie korzystały z dostępnych atrakcji w bezpieczny sposób. Po powrocie do przedszkola na dzieci czekały pyszne lody. Natomiast 2 czerwca dzieci wraz z Paniami ,udały się na przejażdżkę ciuchcią, gdzie zwiedzały krajobrazy naszego pięknego Kołobrzegu.

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. W naszym przedszkolu był wyjątkowy tydzień, pełen życzeń, uśmiechów, radości i niespodzianek. Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji- zabawy w Hali Milenium, gdzie przedszkolaki z wielką radością bawiły się i skakały na kolorowych dmuchańcach a także przedszkolna kawiarenka, gdzie czekały na dzieci pyszne lody.

Ostatnie dwa tygodnie minęły u Muszelek pod znakiem rodziny. Dzieci przygotowywały się do przedstawienia z okazji Dnia Mamy i Taty, wykonały prezenty dla rodziców - wazon z kwiatkiem dla mamy i breloczek dla taty. Dzieci przyniosły zdjęcia swoich rodzin i bardzo chętnie opowiadały, jacy są ich rodzice. Muszelki wykonały również portrety swoich mam, używając do tego kredek i włóczki.

Kolejna tematyka kompleksowa dotyczyła święta najważniejszych osób w przedszkolu - dzieci. Była to okazja do przypomnienia ich praw i obowiązków, a także do zacieśnienia więzi między rówieśnikami.

31 maja w grupie Meduz odbyła się uroczystość z okazji wyjątkowego święta jakim jest Dzień Mamy i Taty. W pięknych strojach dzieci zaprezentowały bogaty program - wiersze i życzenia dla kochanych rodziców.