Wizyta studyjna

W czwartek 13 kwietnia 2023r. w naszym przedszkolu odbyła się "Wizyta studyjna" dla uczestników konferencji organizowanej w Kołobrzegu przez Instytut Szkoła bez ocen, "Co zamiast stopni?". Odwiedzili nas dyrektorzy, nauczyciele, trenerzy z różnych stron Polski i sami założyciele Instytut Zwinnej Edukacji Pani Justyna Durszewicz i Pan Jarosław Durszewicz.

Dyrektor naszego Przedszkola Pani Dorota Warzocha oraz zaproszona również do dyskusji, Dyrektor Przedszkola nr 8 Pani Danuta Adamczyk, podzieliły się swoimi doświadczeniami i wypracowanymi narzędziami służącymi im oraz kadrze pedagogicznej do zwinnego planowania pracy, a także jej organizacji i zarządzania.

Ponadto goście mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem naszej placówki oraz zaobserwować pracę nauczycieli i dzieci podczas różnych aktywności. Mogliśmy się pochwalić wprowadzonymi dotychczas elementami Planu daltońskiego i funkcjonowaniem dzieci według tej Koncepcji pracy.

Uczestnicy spotkania byli pod wrażeniem wyposażenia przedszkola oraz zaangażowaniem dyrektora, nauczycieli i pracowników w tworzenie warunków dla wszechstronnego rozwoju dzieci.