Nasze przedszkole propaguje i zachęca do zdrowego trybu życia. W środę obchodziliśmy Dzień Sportu. W tym dniu nauczyciele i dzieci ubrani byli na sportowo. Na holu przedszkolnym zorganizowaliśmy wystawę sportową, w której znajdowały się puchary, medale z osiągnięć dzieci, nauczycieli i rodziców.

Zauważyć można było rękawice bokserskie, kimono sportu judo i wiele innych. Na korytarzu zagościły, też zdjęcia przedstawiające dzieci przedszkolne wykonujące różne aktywności sportowe tj. jazda na rowerze, jazda na nartach, jazda na hulajnodze, piłka nożna, wspinaczka. W ogrodzie przedszkolnym czekał na Nas sportowy tor przeszkód oraz goście specjalni Piłkarze z klubu piłkarskiego Kotwica Kołobrzeg.

Zawodnicy przeprowadzili z dziećmi krótką rozgrzewkę, po czym nasi mali sportowcy mogli rozpocząć swoją przygodę. Konkurencje sportowe obejmowały: rzuty woreczkami do celu, tunel animacyjny, przejście po linie, kręgle, skoki w workach, skoki w obręczach, strzelanie goli do bramki. Po zaliczeniu wszystkich konkurencji dzieci otrzymały medale i dyplom wręczony przez Zawodników Kotwicy. Każda z grup dostała też prezent w postaci gry sportowej doskonalącej rzuty do celu.

Wszystkim dzieciom bardzo się podobało!