Najważniejszymi osobami dla każdego dziecka są  Rodzice. Dzieci kochają mamę i tatę bezwarunkowo,  za to, że po prostu "Są". Swoje uczucia nie zawsze potrafią wyrazić.

26 maja - Dzień Mamy oraz 23 czerwca - Dzień Taty, to jedne z najbardziej wyjątkowych dni w roku. Szczególny czas,  w którym dzieci mają okazję pokazać jak bardzo kochają swoich rodziców.

Dlatego w naszym przedszkolu odbyły się kolejno uroczystości "Dnia Mamy i Taty", podczas których każda z grup zaprezentowała swój program taneczno - wokalno - recytatorski.

Dzieci bardzo się starały, żeby wierszem, tańcem  i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Za dziećmi wyświetlała się prezentacja oraz specjalna przygotowana inscenizacja, która tworzyła odpowiedni klimat.

Podczas przedstawień nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez. Dla miłych gości były różne upominki m.in laurki, kwiaty i filiżanki z papieru wykonane własnoręcznie przez dzieci, które zostały wręczone na zakończenie.

Występy nagrodzono dużymi brawami, a na koniec rodzice zostali zaproszeni do wspólnej zabawy tanecznej. Spotkanie to dostarczyło wszystkim wiele radości, tym bardziej, że była to pierwsza uroczystość po długiej przerwie, w której rodzice mogli bezpośrednio w niej uczestniczyć.

Oczywiście  z przestrzeganiem  wszystkich obostrzeń. Mamy nadzieję, że będzie już można częściej się spotykać.